Zestawy pracownie przyrodnicze dofinansowania

Zestawy pracownie przyrodnicze dofinansowania 
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Dofinansowanie pracowni przyrodniczych

W tej kategorii czekają zaawansowane technologicznie pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych, czyli szkolne, cyfrowe modułowe pracownie przyrodnicze. Przygotowaliśmy zestawy tabletów, czujników oraz ekranów interaktywnych przeznaczonych do przeprowadzania eksperymentów i analizy danych z chemii, biologii czy fizyki na poziomie podstawowym bądź rozszerzonym. Rozbudowana funkcjonalność, atrakcyjna szata graficzna i cyfrowy format sprawiają, że uczniowie bardzo chętnie korzystają z oferowanych pomocy dydaktycznych, a same zajęcia dzięki nowoczesnej formie przykuwają uwagę, zachęcając do czynnego udziału w nich. Ułatwiają także zrozumienie kluczowych kwestii w kontekście przyswojenia materiału.

Sercem każdej cyfrowej pracowni przyrodniczej jest nowoczesny tablet wyposażony w szereg czujników oraz dedykowane oprogramowanie. Urządzenie przy zachowaniu wszystkich standardowych funkcji (co pozwala na jego wykorzystanie podczas innych lekcji) na bieżąco rejestruje dane z sensorów promieniowania UV, ciśnienia, wilgotności, tętna, temperatury, przyśpieszenia, lokalizacji (wbudowany moduł GPS), barometru i mikrofonu. Zainstalowane aplikacje takie jak MiLab czy Einstein World pozwalają na ich kompleksową analizę w czasie rzeczywistym. W praktyce oznacza to, że dane badania mogą uwzględniać nawet 18 różnych współczynników równocześnie.

Tablet jest w pełni kompatybilny z pozostałymi pomocami dydaktycznymi wchodzącymi w skład zestawu, czyli przede wszystkim monitorem interaktywnym. Duża przekątna ekranu idzie tu w parze z bardzo wysoką rozdzielczością. Monitor jest w pełni przystosowany do prezentacji wyników badań z poszczególnych tabletów. Prowadzący zajęcia może ponadto dokonywać ich edycji, poprawy lub rozszerzenia za pomocą dołączonych narzędzi manualnych i cyfrowych. Co ważne, dzięki rozpoznawaniu 20 punktów dotyku, z ekranu może korzystać nawet kilkanaście osób w tym samym momencie, co stanowi zupełnie nowy poziom interakcji. Do tego dochodzą głośniki i system operacyjny Android, dzięki czemu możliwe jest wyświetlanie filmów, prezentacji czy materiałów związanych także innymi blokami lekcyjnymi.

Warto również wspomnieć o niezwykle solidnym wykonaniu gwarantującym długą żywotność sprzętu. Wyposażenie dedykowane do takich pracowni szkolnych uzupełniają czujniki zewnętrzne przeznaczone do rejestrowania specyficznych parametrów chemicznych, fizycznych lub biologicznych.

Zachęcamy do konsultacji w celu dopasowania pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych w Państwa placówce!

Kategorie