Terminal AVTEK ZERO

Cena: 178,05 zł

Terminale Avtek ZERO to jeden z elementów składających się na pracownię terminalową. Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniego serwera oraz peryferii, takich jak monitory LCD. Wysokowydajne serwery Actina Solar zapewniają najlepszą jakość oraz niezawodność, a dzięki możliwości niemal dowolnej parametryzacji idealnie nadają się do zastosowania w środowisku terminalowym.

Zapytaj o cenę i dostępność pracowni terminalowej

Ostatnie egzemplarze!

Terminal AVTEK ZERO:

Pracownia terminalowa oparta o urządzenie AVTEK Zero jest wyceniana indywidualnie w zależności od ilości stanowisk oraz infrastruktury jaka już jest w szkole. Część sprzętu, min monitory można wykorzystać ponownie, dzięki czemu koszty można zredukować do minimum. 

 

Avtek ZERO to nowoczesne terminale komputerowe, które w dobie rozwiązań chmurowych (cloud computing) stają się coraz popularniejsze. Avtek ZERO jest uniwersalnym urządzeniem, które sprawdzi się idealnie zarówno w edukacji, administracji czy zastosowaniach biznesowych. Kompatybilność z systemami operacyjnymi Microsoft Windows MultiPoint Server oraz Userful Linux pozwala na zastosowanie terminali marki Avtek w różnych konfiguracjach, w zależności od potrzeb. Dodatkowym atutem Avtek ZERO jest możliwość wykorzystania go jako player digital signage.

 

JEDEN DLA WIELU    

 

Avtek ZERO to terminal sieciowy stworzony jako alternatywa dla klasycznych komputerów PC. Dedykowany do pracy pod kontrolą systemów Microsoft MultiPoint Server 2012 oraz Windows Server 2016 z usługą MultiPoint, Avtek ZERO stanowi wydajne i skalowalne rozwiązanie pozwalające na współdzielenie jednego komputera (serwera) między wielu użytkowników. Technologia MultiPoint, która pozwala na współdzielenie mocy obliczeniowej serwera, jednocześnie redukuje koszty związane z wdrożeniem środowiska komputerowego.

PODŁĄCZ I PRACUJ

Avtek ZERO został zaprojektowany z myślą o możliwie najprostszej obsłudze, dlatego jego konfiguracja i wdrożenie sprowadzają się jedynie do przypisania terminala do właściwego dla niego serwera. Oprócz tego, aby zacząć pracę z Avtek ZERO wystarczy jedynie podłączyć do niego monitor, sieć LAN, klawiaturę oraz mysz. To takie proste! W przeciwieństwie do popularnych rozwiązań terminalowych, Avtek ZERO nie potrzebuje do obsługi i zarządzania specjalnego oprogramowania. Jest on w pełni zarządzany i konfigurowalny z poziomu systemu operacyjnego

Pobierz obrazki

W TROSCE O ŚRODOWISKO

Z myślą o środowisku, terminale Avtek ZERO pozwalają na ograniczenie koszów związanych z zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Podczas standardowej pracy Avtek ZERO potrzebuje jedynie około 3,5W energii elektrycznej, czyli około 95% mniej niż komputer stacjonarny o podstawowych parametrach.

KOMFORT PRACY

Z uwagi na bardzo niską emisję ciepła nie wymagają stosowania układów chłodzenia. Brak jakichkolwiek elementów ruchomych sprawia, że Avtek ZERO jest całkowicie bezgłośny, co znacznie poprawia komfort pracy.

NIE POTRZEBUJESZ SPECJALISTY IT 

Zarządzanie sprzętem komputerowym w firmie czy pracownią komputerową w szkole zawsze spada na administratora (lub nauczyciela informatyki), przez co nie zawsze można na czas reagować na pojawiające się problemy. W przypadku środowiska opartego o terminale Avtek ZERO, cała administracja środowiskiem terminalowym sprowadza się do obsługi jednego systemu serwerowego. Upraszcza to w znaczący sposób instalację nowego oprogramowania (które wystarczy zainstalować tylko raz, aby każdy użytkownik terminala sieciowego mógł z niego skorzystać), konfigurację systemu czy zapewnienie bezpieczeństwa danych. Dane wszystkich użytkowników przechowywane są tylko na serwerze, przez co nawet w przypadku mechanicznego uszkodzenia stanowiska użytkownika, nie traci on swoich dokumentów.