Jak urozmaicić zajęcia językowe dzięki monitorom interaktywnym? Podpowiadamy

Jak urozmaicić zajęcia językowe dzięki monitorom interaktywnym? Podpowiadamy

Nowoczesne technologie znakomicie sprawdzają się na lekcjach w szkole. Efektywnie przyciągają uwagę uczniów, pobudzają ich ciekawość, a także oferują możliwość wykonywania zadań w niecodzienny sposób. Sprzyjają w ten sposób utrwalaniu zdobytej wiedzy. Na zajęciach językowych warto wykorzystać przede wszystkim tanie monitory interaktywne, za pomocą których nauczyciel może zachęcać do nauki angielskiego czy niemieckiego na wiele różnych sposobów. Czytaj dalej i przekonaj się, jak wykorzystać taką technologię!

Czym jest monitor interaktywny?

Profesjonalne urządzenia multimedialne działają w prosty i efektywny sposób. Monitor interaktywny to w praktyce ekran o bardzo dużej rozdzielczości, który w pełni obsługuje technologię dotykową. W znacznym stopniu zwiększa to zakres możliwości pracy z materiałami naukowymi – da się je na przykład przybliżać czy dopisywać komentarze do poszczególnych akapitów. Taka forma prezentacji treści jest bardzo efektowna i pomaga w zainteresowaniu uczniów tematem zajęć. W dodatku nauczyciel może zaplanować lekcje, podczas których to właśnie dzieci będą obsługiwać ekran w celu wykonania powierzonych im zadań.

Nauka języków a interaktywność

Możliwość samodzielnego korzystania z monitora interaktywnego jest olbrzymią gratką dla uczniów. Pomaga przede wszystkim w przerwaniu rutyny, która niejednokrotnie wkrada się do zajęć lekcyjnych. Dzięki niemu dziecko może oderwać się na moment od zapisywania notatek w zeszycie i skupić się wyłącznie na obsłudze wielkiego ekranu reagującego na każdy gest dłonią. To przyjemne przeżycie, które młody człowiek na pewno będzie miło wspominać.

Nauka języków z użyciem monitorów interaktywnych jest też bardzo efektywna. Wynika to przede wszystkim z tego, że nauczyciel może zaangażować wiele zmysłów swoich podopiecznych. Na takim sprzęcie można wyświetlać materiały nie tylko graficzne, lecz także dźwiękowe i filmowe. W dużym stopniu ułatwia to na przykład naukę prawidłowej wymowy szczególnie skomplikowanych wyrazów, a także czerpanie wiedzy o kulturze innych krajów. Praktyczne zadania z ekranem dotykowym również bardzo sprzyjają zapamiętywaniu istotnych słówek bądź reguł gramatycznych.

lekcje

W jaki sposób wykorzystać monitor interaktywny, by zaangażować uczniów?

Nauczyciele mają możliwość wykorzystania ekranu dotykowego do wielu kreatywnych przedsięwzięć. Świetnym pomysłem są na przykład specjalne aplikacje i gry edukacyjne, które uczniowie mogą obsługiwać palcami lub rysikiem. Nauka poprzez zabawę jest bardzo efektywna, a w internecie można znaleźć wiele ciekawych materiałów z elementami interaktywnymi. Zarówno monitor Avtek, jak i sprzęt dowolnej innej marki ma wbudowany system Android. Najpopularniejsze programy edukacyjne z pewnością będą z nim w pełni kompatybilne. Urządzenie można też połączyć z tabletami czy smartfonami podopiecznych za pomocą funkcji takich jak:

  • Air Class,
  • ScreenShare Pro,
  • moduł Bluetooth.

Należy zwróć też uwagę na to, że profesjonalny monitor interaktywny umożliwia oglądanie filmów w rozdzielczości 4K, a także podłączenie zewnętrznych głośników. Dzięki temu uczniowie będą mogli oglądać adaptacje lektur czy też różne materiały edukacyjne w najwyższej możliwej jakości. Pozytywne wrażenia po takim seansie przełożą się na zapamiętanie większej liczby najważniejszych informacji.

Nowoczesna technologia potrafi również zupełnie odmienić sposób przedstawiania prezentacji na forum klasy. Monitory interaktywne zapewniają uczniowi większą wygodę i mnóstwo nowych możliwości. W pierwszej kolejności należy wymienić opcję przewijania slajdów bezpośrednio za pomocą ekranu – dzięki temu nie trzeba już za każdym razem klikać myszką. W przypadku wątpliwości lub niedopowiedzeń nauczyciel może natomiast zamieścić własny, odręczny komentarz.

Tanietablice.pl – nowa technologia dla szkół (i nie tylko)!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego tanietablice.pl. Dysponujemy szerokim wyborem urządzeń edukacyjnych, które są w pełni interaktywne i pozwalają na przekazywanie wiedzy na wiele niebanalnych sposobów. W asortymencie znajdziesz zarówno monitory o wysokiej rozdzielczości, jak i wiele innych produktów takich jak flipcharty. Złóż zamówienie lub skontaktuj się z nami już teraz!