Tablica magnetyczna - praktyczne rozwiązanie nie tylko dla szkoły

Tablica magnetyczna - praktyczne rozwiązanie nie tylko dla szkoły

Do czego służy tablica? Odpowiedź nie jest wcale oczywista. Stereotypowo w przypadku tablicy kredowej będzie to bowiem zapisywanie najważniejszych informacji, które pragniesz przedstawić szerszemu audytorium. A co, jeśli jest to tablica magnetyczna? Zastosowań może być wtedy znacznie więcej. Co ciekawe, taki gadżet sprawdzi się nie tylko w szkole lub biurze, ale także w domu. Poznaj możliwości, jakie daje tablica i postaw na funkcjonalne rozwiązania.

 

Gadżet, który ułatwia pracę i naukę

Podstawowa funkcja tablicy to przede wszystkim wspomaganie pracy nauczycieli oraz ułatwianie nauki uczniom. Zapisywanie najważniejszych treści w trakcie lekcji umożliwia ich lepsze przyswojenie, a także przeprowadzanie różnorodnych działań edukacyjnych. Od kiedy obok tablic kredowych pojawiły się magnetyczne, możliwości jest jednak znacznie więcej.

Tablica magnetyczna jest pokryta specjalną powierzchnią, po której pisze się mazakami (również kolorowymi). Do tablicy można też przymocować kartki, używając do tego zwykłych magnesów. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób zmodyfikujesz elementy, które mają się na niej znaleźć, dostosowując je do swoich potrzeb. Takie rozwiązanie przyda się w szkole, pracy, biurze i Twoim domu – zawsze wtedy, kiedy chcesz wspomóc swoją pamięć lub podzielić się wiedzą z innymi osobami.

Główne zalety tablicy magnetycznej

Tablica magnetyczna o suchościeralnych właściwościach jest bardzo prosta w użytkowaniu. Usuwanie napisów nie wymaga użycia wody, a Twoje dłonie pozostają czyste. Jakie jeszcze ma zalety?

  • ma wiele zastosowań: pisanie i mocowanie magnesów,

  • jest uniwersalna: sprawdza się w pracy, domu, szkole, restauracjach i instytucjach publicznych,

  • wygląda nowocześnie i minimalistycznie: będzie pasować do różnorodnych aranżacji,

  • będzie służyć przez wiele lat: to inwestycja, która się opłaci.

Problemem nie będzie też dostosowanie tablicy do swoich potrzeb. Do wyboru masz m.in. tablice lakierowane i ceramiczne, z półką na markery, a także współpracujące z interaktywnymi projektorami. Rodzaj ramy (np. drewniana lub aluminiowa) dopasujesz z kolei do wystroju pomieszczenia.

Tablica magnetyczna w Twoim domu

W zabieganej codzienności czasami trudno jest zapamiętać wszystkie rzeczy, które masz do zrobienia. Tablica suchościeralna będzie tu nieocenionym wsparciem. Możesz umieścić ją np. w swoim gabinecie nad biurkiem, jeśli pracujesz zdalnie. W kuchni stanie się zaś prawdziwym centrum dowodzenia i wymiany informacji z pozostałymi domownikami: zapiszesz na niej zadania do wykonania i przypomnisz np. o wizycie u lekarza.

Tablice magnetyczne to również świetny gadżet dla dzieci i młodzieży. W przypadku najmłodszych mogą służyć nauce pisania i czytania. Wykorzystasz do tego magnesy z literkami i cyferkami oraz kolorowe mazaki. Nauka zmieni się w dobrą zabawę! Nowoczesny gadżet doceni także każdy nastolatek, a samodzielnie wykonane grafiki czy kolarze zdjęć pomogą nadać pomieszczeniu indywidualnego charakteru. 

tablica-magnetyczna-do-biura

Rozwiązanie dla biur i... restauracji

Tablica suchościeralna to niemal niezbędny element wyposażenia biura. Dlaczego? Umieścisz na niej istotne informacje dla pracowników oraz wykorzystasz ją podczas konferencji, spotkań, prezentacji lub burzy mózgów. Zapisanie wszystkich pomysłów i wniosków pozwoli na ich szybsze usystematyzowanie oraz podniesie efektywność każdego tego typu wydarzenia. 

Magnetyczne powierzchnie przydają się również w punktach gastronomicznych. W końcu bary i restauracje już od dawna wykorzystują tablice kredowe do prezentacji menu. Wiele wskazuje na to, że tablice magnetyczne mogą zająć ich miejsce. Przede wszystkim doskonale wpiszą się w nowoczesne aranżacje. Nie istnieje też ryzyko, że pył z kredy przedostanie się do posiłku, a napis z tablicy szybko usuniesz i zmienisz na nowy.

Szukasz tablicy magnetycznej dobrej jakości?

Praktyczne zastosowanie suchościeralnych tablic sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ich wykorzystanie w swoim domu lub miejscu pracy. Należysz do ich grona lub planujesz zakup takiej tablicy? Zaoszczędź czas i sprawdź ofertę naszego sklepu. Tanietablice.pl to miejsce, w którym znajdziesz tablice magnetyczne i suchościeralne wyprodukowane z najlepszych materiałów. Różnorodne wymiary oraz właściwości pomogą dopasować je do Twoich potrzeb. Przekonaj się, że praca i codzienne obowiązki mogą być łatwiejsze, a nawet przyjemniejsze!