Dowiedz się, jak wykorzystać potencjał monitora interaktywnego iiyama ProLite TE6514MIS podczas lekcji w szkole

Dowiedz się, jak wykorzystać potencjał monitora interaktywnego iiyama ProLite TE6514MIS podczas lekcji w szkole

Każde rozwiązanie zmieniające klasyczny tryb prowadzenia zajęć szkolnych, opierający się na studiowaniu podręczników, zwiększa zainteresowanie uczniów. Z tego powodu nauczyciele chętnie korzystają z różnych pomocy dydaktycznych, w tym np. kolorowych tablic czy modeli przedstawiających omawiane zagadnienia. Jednak największą poprawę efektywności edukacji zapewniają nowoczesne technologie, co doskonale udowadnia monitor interaktywny iiyama ProLite TE6514MIS. Chcesz dowiedzieć się, z czego to wynika? W artykule wyjaśniamy, jak wykorzystać potencjał drzemiący w tym urządzeniu na lekcjach w szkole – sprawdź już teraz!

 

Edukacja z użyciem monitora interaktywnego

Czytanie szkolnych podręczników dość szybko staje się nużące, co utrudnia przyswajanie z nich wiedzy, szczególnie gdy dotyczy ona skomplikowanych zagadnień. Monitory interaktywne dają możliwość poznawania nowych informacji aż trzema zmysłami jednocześnie – wzrokiem, słuchem oraz dotykiem. Są one niezwykle cenną pomocą dydaktyczną dla nauczycieli. Mogą m.in. pokazywać na ich ekranach przejrzyste grafiki, wykresy oraz schematy czy wyświetlać filmy edukacyjne z różnych źródeł.

Taka forma edukacji jest atrakcyjna dla uczniów, co zwiększa ich zaangażowanie w lekcję. To z kolei przekłada się na dużo łatwiejsze i jednocześnie szybsze przyswajanie nowej wiedzy. Młodzież dużo więcej wynosi z samych zajęć szkolnych, co ogranicza konieczność utrwalania nowych informacji i tym samym przyspiesza proces edukacji.

Pod tym kątem monitory interaktywne iiyama ProLite TE6514MIS mają ogromny potencjał, gdyż umożliwiają m.in.:

  • odręczne dodawanie oraz edytowanie notatek,

  • streamowanie obrazu z różnych źródeł,

  • tworzenie profili użytkowników (bardzo istotne, gdy z jednego urządzenia korzysta wielu nauczycieli).

Edycja treści i dodawanie notatek

65-calowy ekran tego monitora interaktywnego iiyama został wyposażony w panel dotykowy składający się z aż 50 punktów. Zastosowanie w nim innowacyjnej technologii PureTouch-IR+ sprawia, że cechuje się on niezwykle wysoką dokładnością oraz płynnością działania. To w połączeniu z wieloma aplikacjami dostępnymi w systemie modelu ProLite TE6514MIS czyni go bardzo funkcjonalnym.

Na wyświetlaczu działającym w rozdzielczości 4K swobodnie zrobisz odręczne notatki, używając specjalnego rysika (stylus) lub po prostu palca. Do tego możesz dowolnie edytować treści wyświetlane z innego źródła, np. podłączonego komputera.

Funkcja ułatwiająca streamowanie obrazu

Urządzenie to pozwala w bardzo prosty sposób urozmaicić materiałami multimedialnymi każdą lekcję w szkole. Monitor interaktywny iiyama ProLite TE6514MIS ma funkcję umożliwiającą streamowanie obrazu oraz dźwięku, której skonfigurowanie jest wręcz intuicyjne. Możesz wyświetlać na ekranie dowolne grafiki czy filmy zarówno z innego urządzenia (np. komputera lub tabletu), jak i bezpośrednio z internetu.

monitor-interaktywny-w-szkole

Profile użytkowników, kiedy dzielisz pracownię

Innowacyjność tego urządzenia wynika również z wyposażenia go w system operacyjny iiWare 11, który oparty jest na oprogramowaniu Android 13. Oznacza to zarówno dostęp do wielu praktycznych aplikacji, jak i możliwość tworzenia profili użytkowników. Dzięki temu każdy nauczyciel w szkole może logować się na własne konto. Pozwala to m.in. na personalizację menu monitora interaktywnego iiyama czy ustawienie dostępu do własnych dysków w chmurze.

Jakie jeszcze ułatwienia ma monitor iiyama?

To jednak wciąż nie koniec listy możliwości monitorów interaktywnych iiyama ProLite TE6514MIS, które ułatwiają prowadzenie lekcji w szkołach. Do innych równie istotnych należy zaliczyć:

  • 64 GB pamięci wewnętrznej na dane użytkownika,

  • port USB-C, którym można jednocześnie przesyłać obraz i dźwięk oraz zasilać urządzenie,

  • funkcję Multi-Screen Display umożliwiającą wyświetlanie wielu ekranów zewnętrznych jednocześnie,

  • bardzo mocne, wbudowane głośniki dwukierunkowe.

Postaw na iiyama seria 14 w Twojej klasie!

Jeśli chcesz zwiększyć atrakcyjność lekcji w szkole oraz jednocześnie ułatwić pracę nauczycielom, zainwestuj w tę nowoczesną pomoc dydaktyczną. Monitor interaktywny iiyama ProLite TE6514MIS zamówisz w konkurencyjnej cenie w naszym sklepie internetowym tanietablice.pl. Uzyskasz przy tym profesjonalne wsparcie przed- oraz posprzedażowe, dlatego gorąco zachęcamy do kontaktu.