Cyfrowe laboratorium przyrodnicze – najefektywniejszy sposób nauczania

Cyfrowe laboratorium przyrodnicze – najefektywniejszy sposób nauczania

Trudno sobie wyobrazić zajęcia chemii, fizyki czy biologii bez różnego rodzaju doświadczeń. Niestety, ciężko jest zorganizować tego typu przedsięwzięcia w szkolnych warunkach, a jeśli już pojawią się takie możliwości, eksperymenty przeprowadzane są od wielkiego dzwonu. Jednak nie musi tak być. Specjalistyczne laboratoria przyrodnicze skutecznie uatrakcyjnią lekcje i pozwolą na łatwe przeprowadzanie różnego rodzaju eksperymentów.

Nie do dziś wiadomo, że człowiek najlepiej uczy się przez doświadczenie. Niestety, polskiej szkole do takiego sposobu nauczania jeszcze daleko, ale już widać zmiany na lepsze. Jedną z nich niewątpliwie jest cyfrowe laboratorium przyrodnicze, które pozwala przeprowadzać doświadczenia zarówno w klasie jak i poza nią. Sprawdzi się znakomicie na lekcjach fizyki, biologii czy chemii.

Zalety laboratorium przyrodniczego

Cyfrowe laboratorium przyrodnicze Labdisc Bio - Chem to wielofunkcyjne urządzanie, które znakomicie urozmaici niejedną lekcję. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób przeprowadzimy eksperymenty fizyczne oraz doświadczenia chemiczne czy biologiczne. Sprzęt jest przenośny, można go więc stosować zarówno na zewnątrz, jak i w budynku. Do tego zapamiętuje wszelkie pomiary, więc wyniki można z powodzeniem porównać po lekcji przeprowadzonej w terenie.

Urządzenie dokonuje aż 15 różnych pomiarów m. in. jasności oświetlenia, pulsu, ciśnienia powietrza, temperatury otoczenia, określa zawartość tlenu w wodzie, wykonuje kolorymetrię, sprawdza poziom mętności, pH wody, poziom przewodności, wilgotności oraz dostarcza odczytów GPS.

Wszystkie zebrane informacje zapisywane są w urządzeniu, które przedstawi je w wybranej przez ucznia formie. Do dyspozycji są różnego rodzaje wykresy i prezentacje cyfrowe. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu GlobiLab możemy przenieść dane do komputera lub na tablet.

Dodatkowym atutem urządzenia jest wskaźnik GPS kompatybilny z Mapy Google, co pozwoli odtworzyć trasę szkolnej wycieczki, podczas której zbieraliśmy pomiary.

Cyfrowe laboratorium przyrodnicze – dlaczego warto?

Zainteresowanie dzieci nauką nie jest łatwą sprawą. Sami pamiętamy, jak czasem ciężko było nam się zmusić do przeczytania kilku storn w podręczniku. Labdisc Bio-Chem pomoże rozwiązać ten problem. Możliwość przeprowadzania eksperymentów i doświadczeń to wspaniała zabawa, która pobudza dziecięcą wyobraźnię i zaangażowanie. Dzięki niemu dzieci chcą wiedzieć i zrozumieć więcej, a widząc namacalne efekty swoich działań, chętniej będą zgłębiać przyrodnicze tematy. Kto wie, może dzięki laboratorium przyrodniczemu Labdisc Bio – Chem, naukowe zainteresowania uczniów nie skończą się tylko na szkole podstawowej.