Poznaj przygotowany przez pedagogów i psychologów zestaw interaktywnych i tradycyjnych materiałów dydaktycznych wspierający kształcenie kompetencji emocjonalno-społecznych oraz udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w kontekście sytuacji kryzysowych i traumatycznych.
to idealne wsparcie dla nauczyciela prowadzącego zajęcia o charakterze terapeutycznym lub lekcje godziny wychowawczej
Dyskryminacja
Netykieta
Hejt i cyberprzemoc
Trolling
Fake news
Emocje
Asertywność
Depresja
Choroby
Uzależnienia
Autorytety
Sukces
Wolność
Wolność opinii
Zakazy i nakazy
Tolerancja
Indywidualizm i kolektywizm
System wartości
Rozwód
Starość
Religijność
Tradycja a nowoczesność
Współczesny patriotyzm
Czy studia to jedyna droga?
Czy praca może hańbić?
Kultura i wojsko
Pokój i wojna
Zjawisko zła na świecie
Seksualność
Molestowanie seksualne
Co zmieniła w naszym życiu pandemia?
Izolacja
Emocje na skraju
Spokój i dobrostan
Prawa człowieka – prawa dziecka
Dobro kontra zło, czy świat jest czarno-biały?
Małe rzeczy, czyli okruchy codzienności
Wieża Babel – w poszukiwaniu wspólnego języka
W drodze – doświadczenie migracji
Będzie dobrze – siła pozytywnego myślenia
Główną częścią programu Będzie dobrze są interaktywne ekrany i multimedialne plansze. Jednak to nie wszystko! W pudełku użytkownicy znajdą także wiele innych pomocy ułatwiających przeprowadzenie zajęć o charakterze terapeutycznym lub lekcji godziny wychowawczej:
Pomyśl inaczej to autorskie uniwersalne narzędzie, przy pomocy którego można określać nastroje, mówić o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, o marzeniach, wartościach i symbolach, a także zrobić trening twórczości, kreatywnego pisania, wymyślać metafory, bawić się w kalambury, kojarzyć z tytułami filmów, książek lub innych tekstów kultury.
Słowa mają moc to talia kart afirmacyjnych z krótkimi inspirującymi tekstami, które można wykorzystać na wiele sposób podczas pracy z całą klasą, grupą, a także indywidualnie. Karty powiązane są z tematami lekcji omówionych w programie „Będzie dobrze”, ale stanowią także świetną pomoc dydaktyczną same w sobie!
Program Będzie dobrze to materiały przygotowane przez pedagogów i psychologów z myślą o współczesnej młodzieży. Przejawia się to zarówno w nowoczesnej formie programu, jak i doborze tematów. W programie znajdują się ekrany dotyczące ważnych społecznie tematów pomagające młodym ludziom w ukształtowaniu ich światopoglądu oraz materiały związane z pomocą psychologiczno-pedagogiczną w kontekście doświadczeń traumy i sytuacji kryzysowych.
Program Będzie dobrze odpowiada także na wytyczne Ministra Edukacji Narodowej, ze szczególnym uwzględnieniem wskazówek o organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Praca z programem pozwala zrealizować poszczególne punkty wymienione w Podstawowych kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023.
Uwaga! Będzie dobrze można zakupić, korzystając z dofinansowania Aktywna Tablica 2020-2024 dla szkół podstawowych.
§ 2.1. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana uczniowi w przedszkolu, szkole i placówce polega na rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia oraz rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych ucznia […].
§ 2.2. Potrzeba objęcia ucznia pomocą psychologiczno-pedagogiczną w przedszkolu, szkole i placówce wynika w szczególności:
1) z niepełnosprawności;
2) z niedostosowania społecznego;
3) z zagrożenia niedostosowaniem społecznym;
4) z zaburzeń zachowania lub emocji; […]
9) z sytuacji kryzysowych lub traumatycznych;
10) z niepowodzeń edukacyjnych;
11) z zaniedbań środowiskowych związanych z sytuacją bytową ucznia i jego rodziny, sposobem spędzania czasu wolnego i kontaktami środowiskowymi;
12) z trudności adaptacyjnych związanych z różnicami kulturowymi lub ze zmianą środowiska edukacyjnego, w tym związanych z wcześniejszym kształceniem za granicą.
§ 1. Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.
§ 2. Wspomaganie wychowawczej roli rodziny przez właściwą organizację i realizację zajęć edukacyjnych wychowanie do życia w rodzinie. Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
§ 4. Doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z zagranicy, w szczególności z Ukrainy, adekwatnie do zaistniałych potrzeb oraz kompetencji nauczycieli nowych przedmiotów wprowadzonych do podstawy programowej.
30 innych produktów w tej samej kategorii: