Tablica interaktywna Interactive eBoard 87" IR

Tablica Eboard to nowy model tablicy interaktywnej stanowiący połączenie najważniejszych funkcji, występujących w tego typu produktach. Posiada powierzchnię suchościeralną oraz magnetyczną. Po obu stronach tablicy występują paski skrótów funkcyjnych oprogramowania z zestawu. Dodatkowo model ten wzbogacony został półkę która rozpoznaję jakie narzędzie zostało podniesione.


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Tablica dotykowa Eboard

Interaktywna tablica dotykowa eBoard to jedyny dostępny na rynku tego typu produkt, który posiada paski skrótów z opisami w języku polskim. 

Tablice dotykowe marki eBoard wyposażone są w paski skrótów zarówno po lewej, jak i po prawej stronie, dzięki czemu z przyrządu z powodzeniem mogą korzystać osoby prawo- i leworęczne. Wśród przycisków umieszczonych na paskach skrótów znaleźć można między innymi bezpośredni przycisk kalibracji, który ułatwia przygotowanie do pracy tablic nie zamontowanych na stałe. Przewidziana została także opcja „Twój skrót”, która umożliwia szybki dostęp do najpopularniejszych programów. 

Interesującym rozwiązaniem jest również funkcja „Połączenie konferencyjne”, dzięki której grupa może połączyć się z dowolną szkołą na świecie i tworzyć wspólne projekty. Uatrakcyjnia to szczególnie naukę języków obcych, która, przykładowo poprzez łączenie z native speakerami, staje się wyjątkowo atrakcyjna i efektywna.

Tablica dotykowa eBoard posiada także inne ciekawe możliwości, takie jak na przykład „inteligentna półka” pozwalająca na wprowadzanie zmian poprzez „podnoszenie” stosownych elementów z półki. 

Poza standardowymi opcjami umożliwiającymi pisanie i zaznaczanie, tablice dotykowe eBoard stwarzają także inne interaktywne możliwości, związane z dziedzinami takimi jak:

    • matematyka: wstawianie interaktywnych wzorów, możliwość definiowania poszczególnych wartości oraz automatycznego wyliczania wyniku, wymiarowanie figur geometrycznych i brył narysowanych odręcznie, obliczanie pola powierzchni, objętości, itd.

    • chemia i fizyka: przeprowadzanie doświadczeń, budowa z proponowanych elementów obwodów elektrycznych (prawidłowo wykonane doświadczenie skutkuje rozbłyśnięciem żarówki), napełnienie próbówek wirtualną cieczą oraz podgrzewanie ich na palniku, obserwacja przebiegu reakcji chemicznych, wprowadzenie wartości liczbowych do wzorów oraz wiele innych.

Użytkownik może korzystać zarówno z pełnej wersji oprogramowania, jak i kompaktowej wersji podręcznej. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie w przypadku współpracy z oprogramowaniem innych wydawnictw edukacyjnych lub pobieraniem danych z zasobów online. Dodatkowo, zmiany w dokumentach pakietu MS Office, które dokonane zostaną na tablicy, są również zapisywane w pliku źródłowym. 

Tablica dotykowa eBoard produkowana jest ze znakomitej jakości materiałów, takich jak na przykład aluminium, odpornych na uszkodzenia i zdecydowanie lżejszych niż te użyte w artykułach konkurencyjnych firm, wykonanych na podstawie podobnych technologii. Matowa powierzchnia została zoptymalizowana pod kątem projekcji oraz odblasków, dzięki czemu świetna widoczność możliwa jest nawet z dużej odległości. Na lakierowanej płaszczyźnie z powodzeniem używać można pisaków wodnych (3 pisaki dostępne w zestawie). Rama z polerowanego aluminium nadaje tablicy elegancki wygląd. 

Ogólne
Przekątna tablicy 87'' (rozmiar całkowity)
Obszar roboczy (mm) 80'' - 1670x1150 (powierzchnia bez pasków)
Proporcje obrazu 4:3
Technologia Pozycjonowanie w podczerwieni
Zgodność z systemami operacyjnymi Windows XP, Vista, 7 (32/64 bit)
Podłączenie do komputera / zasilanie USB
Dokładność bd
Prędkość odczytu współrzędnych 150 punktów/sekundę
Powierzchnia tablicy  
Wymiary i waga
Wymiary tablicy (mm) 1800 x 1300 mm
Waga tablicy (kg) 19
Waga łącznie z opakowaniem (kg)  
Wymiary opakowania (cm) 138x200
Inne
Gwarancja 3 lata + 2 lata po rejestracji na stronie
Gwarancja na pisaki elektroniczne nie dotyczy
Akcesoria standardowe 3 pisaki, wskaźnik teleskopowy, gąbka, 3 pisaki wodne, kabel USB, oprogramowanie i instrukcja na CD
Akcesoria opcjonalne podstawa jezdna