Monitory interaktywne – dofinansowanie do szkół

Monitory interaktywne – dofinansowanie do szkół

Cyfryzacja na dobre zadomowiła się w naszej codzienności, przejmując kolejne dziedziny życia. Nic więc dziwnego, że z jej możliwości korzysta również coraz więcej szkół. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w codziennym nauczaniu lekcje stają się atrakcyjniejsze, ciekawsze, a przede wszystkim bardziej angażują dzieci, zachęcając tym samym do nauki. Jednym z takich urządzeń są nowoczesne monitory interaktywne, które zmienią nawet najnudniejszą lekcję w porywający wykład.

Monitory interaktywne – czym są?

Monitory interaktywne to nowoczesne urządzenia, które łączą w sobie funkcje tablic interaktywnych i tradycyjnych monitorów. Koniec z nudnymi wykładami nauczycieli na lekcji biologii, geografii czy historii. Teraz dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu wykłady w końcu nabiorą barw.

Monitory interaktywne umożliwiają bowiem przygotowanie atrakcyjnej prezentacji. Możemy na nich pokazać fotografie, zdjęcia, fragmenty filmów, utworów muzycznych i inne interaktywne pomoce naukowe, które przykują uwagę uczniów i pomogą zapamiętać więcej przydatnych informacji.

Monitory interaktywne są bardzo proste w obsłudze. Posiadają systemy Android, takie same jak w smartfonach czy tabletach. Ponadto wbudowana aplikacja pozwala na bezprzewodowe połączenie z kilkoma komputerami na raz. Takie rozwiązanie umożliwia aktywne uczestnictwo uczniów w zajęciach (zakładając, że ich komputery będą podłączone do głównego monitora).

Dodatkową zaletą urządzeń są ich wysokie parametry i znakomita jakość wykonania. Gwarantuje to obraz i dźwięk najwyższej klasy oraz bezawaryjne działanie przez lata.

Monitory interaktywne – jak korzystać?

Proponowane urządzenia świetnie sprawdzą się do przeprowadzania atrakcyjnych wizualnie i merytorycznie lekcji. Dzięki nim nauczyciel będzie w stanie przedstawić uczniom wiedzę w ciekawy, barwny sposób, co niewątpliwe przełoży się na poziom zaangażowania dzieci w lekcję.

Ponadto monitory przydadzą się także podczas wywiadówek do przedstawiania informacji dla rodziców. Z kolei powieszone na szkolnych korytarzach mogą stać się interaktywnymi tablicami ogłoszeniowymi.

Dofinansowanie dla szkół

W ramach programu Aktywna Tablica 2018 szkoły mogą ubiegać się o dofinansowanie na stworzenie w placówkach interaktywnych klas, w których jednym z elementów wyposażenia są interaktywne monitory. To szansa na uzyskanie dotacji rzędu nawet 80% całej inwestycji. O szczegółach i warunkach uzyskania dofinansowania można przeczytać na rządowych stornach dotyczących programu.n

Jeśli i wasza szkoła ma ambicje stać się interaktywną palcówką wykorzystującą nowoczesne technologie w nauczaniu, to zapraszamy do sklepu TanieTablice.pl, gdzie znajdziecie sprzęt niezbędny do urządzenia klas na miarę XXI wieku.

Kategorie

Promocje