Dofinansowania dla szkół

Cyfrowe laboratoria w szkołach to innowacyjne rozwiązanie, które czyni naukę przyjemniejszą, ale też skuteczniejszą. Nowoczesne technologie efektywniej bowiem angażują dzieci do udziału w lekcji, sprawiają, że są bardziej, aktywne i szybciej przyswajają niezbędną wiedzę, a także potrafią zastosować ją podczas praktycznych ćwiczeń. By uczniowie wszystkich szkół mogli skorzystać z tych profitów, powstał rządowy program Laboratorium 2018. W jego ramach szkoły mogą liczyć na dofinansowanie do zakupu cyfrowych laboratoriów.

Program Laboratorium 2019 – krok w przyszłość

Cyfrowe laboratoria coraz częściej zastępują tradycyjne klasy. To bardzo pozytywny trend, gdyż zastosowanie nowoczesnych technologii znacznie podwyższa poziom zaangażowania uczniów podczas lekcji. Jednak sprzęt niezbędny do przygotowania takiej klasy nie należy do najtańszych. Na szczęście powstał program Laboratorium, który oferuje dofinansowanie dla szkół na niezbędne akcesoria.

Na co pójdą fundusze?

Program realizowany jest w latach 2017 – 2019 w jego ramach można zdobyć dofinansowanie na innowacyjne urządzenia, które skutecznie usprawniają i uatrakcyjniają zajęcia z biologii, geografii, chemii czy fizyki.

Kto może uzyskać dofinansowanie?

Dofinansowanie na cyfrowe laboratoria kierowane jest do szkół podstawowych publicznych, które mają w ramach swojej struktury klasę V (geografia i biologia),VII lub VIII (fizyka i chemia), i które nie mają klas dotychczasowego gimnazjum, a także nie są szkołą zorganizowaną w podmiocie leczniczym.

Cyfrowe laboratorium – innowacja, która uczy

Cyfrowe laboratoria to innowacyjne rozwiązanie, które znacznie zwiększy atrakcyjność lekcji chemii, fizyki, biologii czy geografii. W ramach dofinansowania szkoły będą mogły zakupić specjalne zestawy cyfrowych czujników do wykonywania różnego rodzaju doświadczeń, edukacyjne tablety czy całe interaktywne zestawy do przeprowadzania pomiarów podczas zajęć w plenerze.

Takie wzbogacenie codziennych lekcji sprawi, że uczniowie będą w nich chętnej uczestniczyć oraz aktywniej wykazywać się zaangażowaniem. Cyfrowe laboratoria pozwalają w praktyce doświadczyć tego, o czym do tej pory dzieci mogły tylko przeczytać w podręczniku. To znakomity sposób na wzbudzenie ich zainteresowania i udowodnienie, że nauka nie musi być nudna.

Wszelkie urządzenia dostępne w ramach dofinansowania na cyfrowe laboratorium znajdziecie na naszej stronie TanieTablice.pl


Laboratoria szkolne Einstein - wnioski do pobrania:

  

  

  

   


Gotowe zestawy dla pracowni przyrodniczych:

  

 

 

Aktywna Tablica 2019 - Rządowe wsparcie dla szkół

Aktywna Tablica to rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury – innowacyjny projekt, którego celem jest polepszenie warunków panujących w polskich szkołach, wprowadzenie do nich nowych, multimedialnych technologii, dzięki którym edukacja stanie się prostsza, przyjemniejsza, a przede wszystkim efektywniejsza.

Zestawy interaktywne finansowane przez rząd

Zestawy interaktywne finansowane przez rząd są dostępne w asortymencie sklepu internetowego tanietablice.pl. W ramach programu Aktywna Tablica realizowanego w latach 2017-2019 szkoły otrzymają fundusze na zakup tablicy interaktywnej, projektora ultrakrótkoogniskowego, głośników lub innych urządzeń pozwalających na przekaz dźwięku oraz interaktywnego monitora dotykowego – wszystkie te produkty znajdą Państwo w naszej ofercie.

Zestawy interaktywne pod projekt Aktywna Tablica

W programie Aktywna Tablica biorą udział organy prowadzące szkoły podstawowe publiczne i niepubliczne, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, szkoły i zespoły szkół oraz szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej działające w ramach Ośrodka Rozwoju Edukacji Polskiej za Granicą. Zestawy interaktywne pod projekt Aktywna Tablica mają wzmocnić poziom edukacji polskich uczniów, zachęcić ich do samodzielnego zgłębiania wiedzy, rozwinąć ich i zachęcić do dalszej nauki. Sprzęt zakupiony w ramach programu zatrze także różnice między uczniami z różnych ośrodków edukacyjnych.

Archiwalne wnioski:

1 wspólna sala do 3 przedmiotów ścisłych Labmate1 wspólna sala do 3 przedmiotów ścisłych Tablet einstein3 osobne sale do 3 przedmiotów ścisłych Labmate3 osobne sale do 3 przedmiotów ścisłych Tablet einstein1 sala lekcyjna przeznaczona do nauki biologii - zestaw 11 sala lekcyjna przeznaczona do nauki biologii - zestaw 21 sala lekcyjna przeznaczona do nauki fizyki - zestaw 11 sala lekcyjna przeznaczona do nauki fizyki - zestaw 21 sala lekcyjna przeznaczona do nauki chemii - zestaw 11 sala lekcyjna przeznaczona do nauki chemii - zestaw 2


Kategorie

Promocje